• Zaproszenie
          • Zaproszenie

          • Serdecznie zapraszamy wszystkie Mamy na wieczór poetycki z okazji Dnia Matki, który odbędzie się 23 maja 2024 r. o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Szydłowie. W trakcie spotkania wysłuchamy najpiękniejszych wierszy i piosenek poświęcionych Mamie przygotowanych przez uczniów naszej szkoły. Przewidziany jest również słodki poczęstunek. 

                                                                                                                                                                  Organizatorzy

        • Złota Wieża - eliminacje wojewódzkie.
          • Złota Wieża - eliminacje wojewódzkie.

          • 12 maja 2024 w PCKZiU Mroczków Gościnny nasi uczniowie, Julia Turlejska i Antoni Piotrowski, wraz z seniorami Jarosławem Sudrą i Krzysztofem Pająkiem reprezentowali w szachach UMKS Grabka Grabica, Gminę Grabica i Powiat Piotrkowski w zawodach kwalifikacyjnych do Finału Centralnego Turnieju Szachowego o „Złotą Wieżę” - Drużynowych Mistrzostw Zrzeszenia LZS. Poziom zawodów był bardzo wysoki. Po dziewięciu rundach trudnych pojedynków zajęli siódme miejsce. Szczególnie dla juniorów było to niepowtarzalna okazja do zdobywania nowych doświadczeń i przygotowania do kolejnych zawodów. Gratulujemy naszym zawodnikom i życzymy powodzenia w kolejnych turniejach królewskiej gry.

          • Szkolny Konkurs Recytatorski "KOCHAM CIĘ MAMO"

          • „Mama to miękkie serce. Mama to melodyjny głos, to chuchanie na uderzone miejsce, mama to samo dobro i sama przyjemność. Coś, co dobrze jest mieć w każdej chwili życia koło siebie, dookoła siebie, gdzieś na horyzoncie”. ( Melchior Wańkowicz)

            10 maja 2024 roku w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski pod przyjętym w tej edycji hasłem "Kocham Cię Mamo". Konkurs adresowany był do dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniów klas I - VIII. Do konkursu zgłosiło się 25 osób. Celem konkursu było kształtowanie kultury żywego słowa, doskonalenie umiejętności recytatorskich, kształtowanie umiejętności wyrażania uczuć względem najważniejszych osób oraz popularyzowanie i promowanie twórczości poetyckiej i przybliżenie wizerunku matki w literaturze. Przygotowaniem oraz przeprowadzeniem konkursu zajęła się p. Anna Ożarek.

            Serdecznie powitaliśmy naszych szczególnych gości. Aleksandrę Fidziańską - laureatkę ogólnopolskich konkursów poetyckich, która jest członkiem grupy literackiej ABATON i grupy poetycko-muzycznej "PRZEZNACZENIE", śpiewa, pisze teksty i muzykę. Autorka indywidualnych i zbiorowych wystaw fotograficznych.Witolda Stawskiego - poetę, muzyka, fotografa i podróżnika, założyciela i autora piosenek grupy poetycko-muzycznej "PRZEZNACZENIE". Panią prezes Stowarzyszenia Amazonek "Kamilki" - Violettę Pabisiak, miłośniczkę podróży, starych zamków, fotografii i wycieczek rowerowych. Pani Pabisiak kilkukrotnie otrzymywała nagrody i wyróżnienia w ogólnopolskich konkursach poetyckich i ogólnopolskich konkursach na fraszkę. Amatorsko pisze wiersze od ponad dziesięciu lat.

            Oceny uczestników biorących udział w dzisiejszym konkursie oceniało jury w składzie:

            1. Pani Aleksandra Fidziańska
            2. Pan Witold Stawski
            3. Pani Violetta Pabisiak

            Jury wyłoniło zwycięzców według następujących kryteriów:

            1. doboru repertuaru i jego pamięciowego opanowania ( dobór tekstu do możliwości wykonawczych uczestnika oraz wieku);
            2. interpretacji utworu ( akcentowanie wyrazów i zdań, intonacja, modulacja);
            3. ogólnego wyrazu artystycznego ( uzasadniony gest sceniczny, element ruchu, strój);
            4. kultury słowa( dykcja oraz emisja głosu).

            KATEGORIE:

            ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY - KLASA I

            I miejsce - Oskar Skórniewski (I)

            II miejsce - Alina Olbromska (I)

            III miejsce - Dominik Stefański (OP)

            KLASY II-III

            I miejsce - Franciszek Maciołek (II)

            II miejsce - Lena Miśkiewicz (III)

            III miejsce - Natalia Pielużek (II)

            KLASY IV-V

            I miejsce - Weronika Skwarkowska (V)

            II miejsce - Kinga Kaźmierczak (IV)

            III miejsce - Julia Rycerz (V)

            KLASY VI-VII

            I miejsce - Martyna Skałbana (VII)

            II miejsce - Aleksandra Dryzek (VI)

            III miejsce - Julia Skórka (VII)

            Mimo ogromnej tremy wszyscy uczestnicy wypadli świetnie prezentując swoje talenty recytatorskie. Za włożony trud i pracę recytatorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Laureatom zostały wręczone nagrody książkowe, wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy!

             

             

        • Egzamin klasa 8.
          • Egzamin klasa 8.

          • Egzamin w bieżącym roku szkolnym odbywa się zgodnie z harmonogramem CKE w dniach:

            1. język polski – 14 maja 2024 r. (wtorek) – godz. 9:00

            2. matematyka – 15 maja 2024 r. (środa) – godz. 9:00

            3. język obcy nowożytny – 16 maja 2024 r. (czwartek) – godz. 9:00

            W przypadku uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty, czas pracy z poszczególnymi arkuszami może zostać przedłużony. Dowozy na poszczególne dni dla uczniów klasy 8 znajdują się na stronie www szkoły: https://spwitos.edupage.org/a/prawo-wewnatrzszkolne?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQyJnN1YnBhZ2U9NQ%3D%3D

            Pozostałe klasy w tych dniach nie mają zajęć dydaktycznych.

        • Nasi absolwenci:)
          • Nasi absolwenci:)

          • W dniu 8 maja 2024r naszą szkołę po raz kolejny odwiedził kolejny absolwent – tym razem rocznik 2011r. - Dagmara Wężyk. Wystąpiła z prelekcją, w której opowiedziała uczniom o tym, czym aktualnie się zajmuje, jakie kraje odwiedza prowadząc badania w ramach doktoratu na Uniwersytecie Warszawskim w Zakładzie Eko-Epidemiologii Chorób Pasożytniczych.

            Po ukończeniu szydłowskiej podstawówki uczęszczała do gimnazjum. Brała czynny udział w życiu szkoły: akademie, wolontariat, była na wymianie uczniów na Węgrzech, co było nie tylko swego rodzaju wyróżnieniem ale przede wszystkim ciekawym doświadczeniem i okazją do szlifowania języka angielskiego. Po gimnazjum kontynuowała naukę w trzecim liceum w Piotrkowie Trybunalskim o profilu biologiczno- chemicznym i to właśnie tam zainteresowała się biologią i postanowiła w tym kierunku studiować. Po zdanej maturze dostała się na wszystkie studia, na które aplikowała tj. Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Uniwersytet w Gdańsku, Uniwersytet we Wrocławiu, ale jej marzeniem było studiowanie w Warszawie, co również jej się udało.

            Rozpoczęła studia na SGGW w Warszawie na kierunku biologia, a przez wszystkie lata studiów licencjackich otrzymywała stypendium rektora za osiągnięcia w nauce. Po trzecim roku odbyła staż w Centrum Nauki Kopernik gdzie zarażała swoją pasją do biologii innych. Pracę magisterską pisała na Uniwersytecie Warszawskim w Zakładzie Eko-Epidemiologii Chorób Pasożytniczych i to właśnie tam odkryła swoją pasję do pracy z pasożytami, głównie kleszczami. W tym samym Zakładzie została na doktoracie i obecnie realizuje 2 rok.

            Aktywnie udziela się w życiu akademickim: prowadzi wykłady, lekcje dla dzieci, warsztaty. Jest zastępcą prezesa Koła Naukowego Parazytologii. Ma na swoim koncie publikacje naukowe oraz nagrodę rektora dla najlepszego zespołu Wydziału Biologii.

            Chętnie dzieli się swoją wiedzą z ludźmi np. w mediach oraz na konferencjach polskich i zagranicznych. Obecnie w ramach swojego doktoratu realizuje projekt o zasięgu światowym.

          • Święto Konstytucji 3 Maja

          • 30 kwietnia 2024 r. uroczystą akademią uczciliśmy 233. rocznicę uchwalenia Konstytucj 3 Maja. Przygotowali ją uczniowie klasy siódmej, czwartej i piątej pod kierunkiem pani Edyty Bąkowskiej. Młodzież przedstawiła w krótkich scenkach najważniejsze postanowienia Konstytucji. Przybliżono też twórców ustawy zasadniczej. Na wcześniej przygotowanych plakatach przybliżyliśmy ważne dla każdego Polaka znaczenie słów: Ojczyzna, Naród, Wolność. Chór szkolny pod kierunkiem pani Anny Kociołek wykonał piosenki "Ojczyzna" i "Rota". Uczennica klasy siódmej, Wiktoria Skórniewska, wykonała taniec z szarfami do piosenki "Ojczyzna" Marka Grechuty .

          • Dzień Ziemi 2024

          • Dnia 23 kwietnia odbyły się w naszej szkole Igrzyska z okazji Dnia Ziemi, których celem była promocja dobrych nawyków ekologicznych oraz pogłębianie świadomości i wiedzy ekologicznej uczniów. W tym roku tematem przewodnim było hasło: „Ziemia vs. Plastik”.

            W ramach olimpiady odbył się konkurs na najbardziej „ukwieconą” klasę, gdzie dzieci pod fachowym okiem swoich wychowawców przygotowały piękne dekoracje klas. Kolejną konkurencją była zbiórka nakrętek. Zebrano ich ponad 16.000 i przekazano na cele charytatywne. Uczniowie wypełniali także anonimowe ankiety dotyczące świadomości ekologicznej oraz sadzili rośliny we wcześniej przygotowanych przez siebie doniczkach. Brali udział w quizie ekologicznym oraz otrzymali ulotki „Jak dbać o środowisko”. W ramach igrzysk odbyły się również ekologiczne zawody sportowe o puchar Przyjaciela Ziemi pn. „Igrzyska dla środowiska”. W końcowej klasyfikacji Igrzysk zwyciężyła klasa piąta, która otrzymała pamiątkowy puchar, nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Dzieciom dopisywał świetny humor i pięknie dopingowały zawodnikom.

            Zwycięzcom i uczestnikom szlachetnej rywalizacji gratulujemy!

          • ZŁOTA WIEŻA

          • W dniu 28.04.2024 w Szkole Podstawowej im. W. Witosa w Szydłowie odbył się Powiatowy Turniej Szachowy o „ZŁOTĄ WIEŻĘ”. Patronat nad imprezą organizowaną przez Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Łodzi objął Wójt Gminy Grabica Krzysztof Kuliński. Sędzią głównym był Piotr Kaukel, Powiat Piotrkowski reprezentował sekretarz Powiatowego Zrzeszenia LZS w Piotrkowie Trybunalskim, Zdzisław Wawrzewski. Organizacją spotkania szachistów w szkole zajął się Jarosław Baran. Turniej po wielu latach wrócił na teren Gminy Grabicy gdzie wcześniej regularnie się odbywał i zgromadził ponad pięćdziesięciu szachistów. Po siedmiu rundach szachowych potyczek wyłoniono zwycięskie drużyny:

            I miejsce – GOKiS w Moszczenicy

            II miejsce – LZS Gorzkowice

            III miejsce – UMKS Grabka Grabica

            IV miejsce – ZSP1 Piotrków Trybunalski

            V miejsce – LZS Gorzkowice 3

            VI miejsce – LZS Gorzkowice 2

            VII miejsce – UMKS Grabka Grabica 2

            VIII miejsce – SP Wola Kamocka

            IX miejsce – GOKiS Moszczenica 2

            X miejsce – SP Szydłów 1

            XI miejsce – SP Szydłów 2

            XI miejsce – GOKiS Moszczenica 3

            W klasyfikacji na poszczególnych „deskach” najlepszymi okazali się:

            Na I szachownicy – Dukowicz Adam

            Na II szachownicy – Zięba Piotr

            Na III szachownicy – Pawlikowski Kornel

            Na IV szachownicy – Rogowska Maja

            Szczegółowe wyniki dostępne są w galerii zdjęć.

            Najlepsze drużyny i liderzy poszczególnych szachownic otrzymali puchary z dyplomami, a zwycięska drużyna dodatkowo ciekawe pozycje książkowe o tematyce szachowej. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i powodzenia na etapie wojewódzkim.

          • Obchody 150. rocznicy urodzin Wincentego Witosa - Patrona Szkoły Podstawowej w Szydłowie

          • W dniu 16. 04. 2024 r. obchodziliśmy w naszej szkole 150. rocznicę urodzin  patrona Wincentego Witosa. Warto nadmienić, że rok 2024 został ustanowiny przez Sejm RP Rokiem Wicentego Witosa. Nasza szkoła, nosząca jego imię, aktywnie włączyła się w obchody rocznicy. W organizację uroczystości zaangażowana była cała społeczność szkolna. Obchody rozpoczęliśmy spotkaniem z przewodnikiem p. Cezarym Królem, który przybliżył  zwyczaje panujące na polskiej wsi przed stu laty, uczniowie mogli zobaczyć stroje z czasów Wincentego Witosa oraz narzędzia rolnicze i przedmioty, którymi posługiwano się w dwudziestoleciu międzywojennym. Po prelekcji uczniowie udali się na poczęstunek – „wiejskie jadło”. Mogli skosztować chleba ze smalcem, kiszonych ogórków, ciasta drożdżowego z domowymi powidłami oraz innych specjałów.

            Istotną częścią uroczystości były konkursy  wiedzy o życiu Patrona. Uczniowie z klas 0 – 3 wraz z p. Bernardą Maciejewską układali puzzle – portret Wincentego Witosa. Młodzież z klas 4 – 8 pod kierunkiem p. Edyty Bąkowskiej wzięła udział w quizie składającym się z sześciu zadań. Uczniowie musieli m.in. odgadnąć narzędzia rolnicze, rozpoznać miejsca związane z Witosem, napisać list do kolegi lub koleżanki o święcie Patrona. Przy rozwiązywaniu zadań wszyscy się dobrze bawili. O godzinie 12 rozpoczęła się druga część uroczystości, na którą przybyli  zaproszeni goście, a wśród nich m.in. Wójt gminy Grabica p. Krzysztof Kuliński, Starosta Powiatu Piotrkowskiego p. Piotr Wojtysiak, radni gminy Grabica i powiatu, dyrektorzy szkół z terenu gminy, twórcy muralu Wincentego Witosa - Grzegorz Mikulski i Barbara Kupczyk - Mikulska, nauczyciele, którzy kiedyś pracowali w szkole i tworzyli jej historię. Po przywitaniu gości przez p. dyrektora Jarosława Barana przedstawiciele samorządów klasowych z p. Magdaleną Krasoń udali się na odsłonięcie muralu przedstawiającego postać Wincentego Witosa. Odsłonięcia dokonał przewodniczący szkoły – Marek Maciołek. Po uroczystym odsłonięciu muralu zebrani goście, nauczyciele, uczniowie oraz rodzice obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez uczniów. Składała się ona z prezentacji o życiu Wincentego Witosa od jego urodzin aż do śmierci w 1945 r. Przeplatana była czytaniem wspomnień naszego patrona z różnych okresów jego życia. Uczniowie klas ósmej i siódmej przygotowali scenkę o powołaniu Witosa na stanowisko premiera w 1920 r. Inscenizację urozmaiciły przyśpiewki ludowe oraz pieśń o Witosie wykonane przez zespół „Witoski” pod kierunkiem p. Anny Kociołek. Dziewczynki z oddziału przedszkolnego, przygotowane przez p. Ilonę Wieczorek, zaśpiewały piosenkę "Krakowiaczek jeden", a uczniowie klasy siódmej go zatańczyli. Uczennice klasy siódmej zaprezentowały piękne stroje ludowe przygotowane specjalnie na tę okazję. Za przygotowanie  ich występu odpowiedzialna była p. Mariola Zelcer-Michalska. Uczennice klasy piątej przygotowały układ taneczny ze wstążkami. Po części oficjalnej wszyscy obecni zostali zaproszeni do wpisu do księgi pamiątkowej, poczęstunek i zakup wykonanych przez uczniów w ramach konkursu plastycznego prac. Uczestnicy uroczystości mogli także obejrzeć wystawę dawnych przedmiotów i narzędzi rolniczych. Z okazji obchodów 150. rocznicy urodzin  Patrona uczennice klasy 6. pod kierunkiem p. Marzeny Kukuły przygotowały  numer specjalny gazetki „Kleks” poświęcony Patronowi oraz folder promocyjny.

            Wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tej szczególnej dla naszej społeczności szkolnej uroczystości składamy serdeczne podziękowania.

             M.K.

          • Szkolny Konkurs Recytatorski „KOCHAM CIĘ MAMO”

          • Szkolny Konkurs Recytatorski „KOCHAM CIĘ MAMO” odbędzie się 10.05.2024 r.

            • Do udziału w konkursie zapraszamy dzieci z Oddziału Przedszkolnego i uczniów z klas I-VIII. Szczegóły w regulaminie konkursu. 
            • Każdy uczestnik zobowiązany jest przygotować jeden dowolny utwór z rodzaju lirycznych, którego celem jest przedstawienie w poetycki sposób piękna, dobroci, bezinteresowności, bezgranicznej miłości, najważniejszej osoby w życiu- MATKI. Czas prezentacji nie powinien przekraczać 3 minut.

             Zgłoszenia uczestnictwa w konkursie należy składać do dnia 30 kwietnia 2024 r. ( p. Anna Ożarek).

            Regulamin Szkolnego Konkursu Recytatorskiego "KOCHAM CIĘ MAMO"

            regulamin.docx

          • Wycieczka uczniów klasy II do Piotrkowa Trybunalskiego

          • W dniu 10.04.2024 roku uczniowie z klasy drugiej byli na wycieczce w Piotrkowie Trybunalskim. W kinie edukacyjnym w MEDIATECE  oglądali film pt.”PATI I KLĄTWA POSEJDONA”. Następnie z przewodnikiem zwiedzali ekspozycje stałe w Zamku Królewskim. Odbyli długi spacer po parku im. ks. Józefa Poniatowskiego. Uczniowie obserwowali przyrodę i szukali oznak wiosny. Wspaniale bawili się na placu zabaw. Wszyscy wrócili uśmiechnięci i zadowoleni. Organizatorem wyjazdu była p. Anna Ożarek.

             

          • Spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską

          • W czwartek w murach naszej szkoły gościliśmy sędzię Annę Marię Wesołowską -  prawniczkę, sędzię w stanie spoczynku, osobowość telewizyjną, współautorkę ustawy o świadku koronnym, autorkę felietonów nt. prawa skierowanych do młodzieży. Sędzia spotkała się z uczniami klas 5 – 8 oraz 1 – 4. W trakcie spotkania opowiadała, jak wygląda praca sędziego, odniosła się do prawa w kontekście dzieci i młodzieży, przybliżyła konsekwencje nieprzestrzegania prawa przez młodych ludzi w szkole i poza nią. W swojej wypowiedzi odwoływała się do praktyki zawodowej i spraw, które prowadziła i w których orzekała. Dla uczniów było to bardzo cenne doświadczenie, tym bardziej że wyjaśniała, jak należy zachować się na sali sądowej, co oznaczają kolory żabotów w strojach urzędowych noszonych przez  poszczególnych przedstawicieli palestry. Na koniec uczniowie mogli zadawać pytania, na które sędzia bardzo szczegółowo odpowiadała. Spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską zakończyło się wspólnymi  zdjęciami, a szkoła otrzymała certyfikat potwierdzający uczestnictwo w szkoleniu: "Współczesne zagrożenia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży".

            M.K.

          • „Zdrowie Ogarniam TO” – konkurs przedłużony do 30 kwietnia

          • Konkurs „Zdrowie Ogarniam TO”, stanowi część kampanii „Planuję Długie Życie”. To ostatni moment, aby podzielić się swoimi pomysłami na zdrowy tryb życia i zdobyć atrakcyjne nagrody.

            Zachęcamy uczniów klas 7-8 szkół podstawowych do wzięcia udziału w konkursie, który ma na celu promowanie zdrowego stylu życia i podnoszenie świadomości na temat profilaktyki chorób nowotworowych.

            Prace konkursowe mogą być przygotowane indywidualnie lub zespołowo, a uczestnicy mają możliwość wyboru jednej z trzech kategorii: komiks, piosenka z teledyskiem lub film.

            Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie internetowej konkursu: planuje długie życie.

            Prace konkursowe mogą być przygotowane indywidualnie lub zespołowo, a uczestnicy mają możliwość wyboru jednej z trzech kategorii: komiks, piosenka z teledyskiem lub film.

            Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie internetowej konkursu: planuje długie życie.

          • Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole

          • Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole miał nieco inny charakter niż zawsze. W tym dniu uczniowie zaprezentowali swoje talenty w formie, która wszystkim przypadła do gustu – była to niecodzienna wersja popularnego show Mam talent. Zabawa przyjęła formę  rywalizacji w różnych dziedzinach. Uczniowie zaprezentowali m.in. układy taneczne, grę na instrumentach, pokaz karate, śpiew i taniec. Jury miało bardzo trudny wybór ze względu na różnorodność prezentowanych umiejętności. Po naradzie wyróżnienia otrzymali:

            w kategorii:

            klasy  1 – 3:

            Alina Olbromska, Agata Dryzek – kl.1 – układ taneczny

            Jakub Wiączek kl.2 – taniec współczesny

            Aleksandra Łysakowska  kl.3 – układ taneczny ze wstążką

             klasy 4 – 8:

            Julia Rycerz kl. 5, Liliana Just kl.2 – pokaz akrobatyczny

            Adrianna Krasoń kl.6 – taniec współczesny

            Michał Szewczyk  kl. 4 – gra na gitarze

            Wszyscy wyróżnieni otrzymali drobne upominki ufundowane przez organizatora, czyli Samorząd Uczniowski.

            Pierwszy Dzień Wiosny był także dniem bez plecaka, a najciekawsze pomysły zapakowania podręczników i przyborów szkolnych zostały nagodzone. W tym dniu uczniowie dobrze się bawili i mogli wykazać się kreatywnością.

            M.K.

          • Wycieczka do Mandorii

          • 11 marca 2024 roku uczniowie naszej szkoły wybrali się do Mandorii w Rzgowie, miejsca, w którym renesansowa Europa łączy się z nowoczesnością, a XVI-wieczne miasto handlowe zmienia się w park rozrywki, dając złudzenie podróży w czasie. Ten, otwarty w lipcu 2021 roku, obiekt jest największym całorocznym parkiem rozrywki w Polsce.

            Uczniowie klas III-VIII bawili się na ponad 20 atrakcjach, w tym karuzelach, roller-coasterach, zjeżdżalniach na 6 torów, łódkach na wodzie, labiryntach i wielu innych.

            W „Mieście Przygód” wszyscy bawili się znakomicie i nie mieli czasu na nudę. Dali się porwać przygodzie, korzystając z mnóstwa atrakcji. Czas spędzony w tym fantastycznym miejscu zagwarantował uczniom wspaniałą zabawę i pozostanie wyjątkowym wspomnieniem.

            M.K.

          • Dzień Kobiet w naszej szkole

          • W niecodzienny, ale i dowcipny sposób męska cześć naszej szkolnej społeczności  uczciła Dzień Kobiet. Chłopcy przygotowali krótką prezentację poświęconą temu świętu, nie zabrakło zabawnego skeczu o potrzebach kobiet. Mogliśmy także wysłuchać niebanalnej interpretacji piosenki zespołu Czerwone Gitary „Kwiaty we włosach” w wykonaniu Piotrka Pustelnika oraz Marcela Majchrzaka:)  

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im.Wincentego Witosa w Szydłowie
      • tel/fax 44-6171026
      • Szydłów-Kolonia 47, 97-306 Grabica Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych