• Wincenty Witos i jego czasy - konkurs dla dzieci z klas 0-3

          • Nowa galeria Wincenty Witos i jego czasy - konkurs dla dzieci z klas 0-3 została dodana do albumu fotograficznego

            10 listopada odbył się finał międzyklasowego konkursu poświęconego patronowi naszej szkoły - "Wincenty Witos i jego czasy". W konkursie brały udział 3-osobowe reprezentacje oddziałów 0-3, wytypowane przez organizatorkę tego wydarzenia, nauczycielkę, panią Bernardę Maciejewską. Drużyny m.in. wypełniały wspólnie test wiedzy, układały portret Wincentego Witosa z wyciętych fragmentów, rozwiązywały rebus, a także rozpoznawały nazwy przedstawionych na obrazkach przedmiotów używanych dawniej w gospodarstwie rolnym...  Uczestnicy byli bardzo dobrze przygotowani do konkursu a rywalizacja do ostatniej chwili była wyrównana.

          • Święto Niepodległości

          • Nowa galeria Święto Niepodległości została dodana do albumu fotograficznego

            10 listopada w szkole uroczyście obchodzono 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Występy uczniów przygotowała nauczycielka istorii pani Edyta Bąkowska przy współpracy z panią Anną Kociołek - nauczycielką muzyki.

          • Konkurs ortograficzny - wyniki

          • Corocznie w październiku odbywa się w naszej szkole konkurs ortograficzny dla kas IV – VIII. Składał się z dwu części. Pierwsza część to konkurs plastyczny. Uczniowie, po wylosowania wybranej zasady ortograficznej, przygotowywali w grupach plakaty. Technika pracy była dowolna, a uczniowie w tej części konkursu wykazali się ogromną pomysłowością i niebanalnym ujęciem tematu.  Jury wyłoniło najlepsze plakaty, które zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym. Wyniki w tej części przedstawiają się następująco:

            • I miejsce – Marcin Piotrowski,  Hubert Dryzek, Antoni Piotrowski, Wojciech Wężyk, kl. IV
            • II miejsce – Julia Skórka, Martyna Skałabana,  kl. VI
            • III miejsce – Julia Turlejska, Julia Rycerz, Oliwia Wocheń, Igor Jurga, Maria Kuwerska, kl. IV
            • Wyróżnienie – Zuzanna Krawczyk,  Kornelia Urbaniak, Kinga Domagała, Iga Kita, Maja Gajewska, kl. VIII

            Kolejnym etapem konkursu było napisanie przez uczniów dyktanda. Konkurs w tej części został podzielony na dwie kategorie: klasy IV – VI i VII – VIII. Ci, którzy otrzymali oceny bardzo dobre z dyktanda, zakwalifikowali się do drugiego etapu – testu ortograficznego, który został przygotowany na platformie edukacyjnej EDUELO. Wyniki w tej części przedstawiają się następująco:

            w kategorii klas IV – VI:

            • I miejsce i tytuł MISTRZA ORTOGRAFII otrzymała Ada Płoszyńska,  kl. VI

            w kategorii klas VII – VIII:

            • I miejsce i tytuł MISTRZA ORTOGRAFII otrzymał Oliwier Parszcz,  kl. VIII

            Zwycięzcom gratulujemy!

            Nagrody książkowe i drobne upominki w konkursie ufundowała Rada Rodziców. Głównym celem konkursu było podniesienie kompetencji ortograficznych uczniów, motywowanie uczniów do doskonalenia własnych umiejętności w zakresie ortografii, doskonalenie umiejętności stosowania zasad ortograficznych oraz dobra zabawa.

            Konkurs przygotowała i przeprowadziła mgr Marzena Kukuła.

          • "Klasa V na Olimpie"

          • Nowa galeria "Klasa V na Olimpie" została dodana do albumu fotograficznego

            26 października lekcja historii w klasie V była wyjątkowo barwna i ciekawa. Uczniowie wcielili sie w bogów greckich i kazdy musiał opowiedzieć coś o odgrywanej przez siebie postaci. Było dużo piątek i dużo radości.

          • Uczniowie z klasy pierwszej w Mediatece 800-lecia

          • 26 października uczniowie z klasy pierwszej byli na wycieczce w Piotrkowie Trybunalskim. W Mediatece 800-lecia odbyły się zajęcia edukacyjne nt. „Agnieszka Frączek- książki dla dzieci”. Dzieci zapoznały się z pracą bibliotekarza i zobaczyły między innymi bawialnię dla dzieci, strefę gier planszowych, pracownię gier komputerowych, a przede wszystkim były i bawiły się w nowoczesnej strefie naukowo- technicznej. Następnie bawiły się w Centrum Edukacyjno- Rozrywkowym FUN CITY! Wszystkim dzieciakom dopisywał humor! Wrócili szczęśliwi i zadowoleni do szkoły!

        • Trzydniowa wycieczka do Malborka, Gdańska, Gdyni
          • Trzydniowa wycieczka do Malborka, Gdańska, Gdyni

          • W dniach 19 – 21 października 2022 r. młodzież naszej szkoły wraz z opiekunami  uczestniczyła w trzydniowej wyciecze do Malborka, Gdańska i Gdyni. Program wycieczki był bardzo bogaty i  obejmował m.in. zwiedzanie Zamku Krzyżackiego w Malborku, w czasie którego młodzież dowiedziała się wielu cennych informacji i ciekawostek dotyczących zamku.  W drugim dniu uczniowie odbyli rejs statkiem na Westerplatte i poznali  historię bohaterskiej obrony  dawnej  składnicy tranzytowej, zobaczyli ruiny koszar oraz kopiec – „Pomnik  Obrońców Wybrzeża”. Obrona Westerplatte stała się symbolicznym początkiem drugiej wojny światowej. Kolejnym punktem było zwiedzanie zabytków Gdańska. Uczniowie odbyli spacer po strefie historycznej Głównego Miasta,  zobaczyli  Wyspę Spichrzów,  statek – muzeum „Sołdek”, Żuraw, poznali  historię rozwoju portu i handlu czasów hanzeatyckich, zobaczyli Zielony Most, Zieloną Bramę, Długi Targ, kamieniczki królewskie, Dwór Artusa, Złotą  Kamienicę, fontannę Neptuna, ratusz, Złotą Bramę, katownię i wieżę więzienną. Poznali sylwetkę Jana Heweliusza – astronoma, wynalazcy, browarnika.  W trzecim dniu młodzież zwiedzała Gdynię. Uczniowie dowiedzieli się,  czym był modernizm gdyński, poznali krótką historię masakry grudnia'70, obejrzeli pomnik „Gdynianom Wysiedlonym”, poznali historię Gdyni w czasie okupacji, na terenach dawnej kolonii rybackiej poznali  historię  Gdyni sprzed nadania praw miejskich, na koniec poznali historię i zwiedzili  statek – muzeum „Dar Pomorza”. Wieczorem uczestnicy pełni wrażeń, ale także trochę zmęczeni wrócili do Szydłowa. Organizatorką wyjazdu  była p. Marzena Kukuła. 

          • Wyjazd do MOK- u w Piotrkowie Tryb.

          • 18 października 2022 r. uczniowie klas VIII, VII i VI wzięli udział w spektaklu „Jak kamienie rzucone na szaniec” przygotowanym przez wrocławski teatr Artenes. Sztuka została przygotowana w oparciu o powieść dokumentalną Aleksandra Kamińskiego „Kamienie na szaniec”. Początek spektaklu to ostatnie chwile przed wybuchem II wojny światowej. Bohaterowie są młodymi, pełnymi życia ludźmi, którym wojna odebrała młodość, marzenia o przyszłości. Po klęsce wrześniowej wstępują do ruchu oporu i rozpoczynają walkę z okupantem… Reżyser Bruno Małkowski w oszczędny, a zarazem niebanalny sposób przełożył tekst literacki na język teatru. Organizatorką wyjazdu była M. Kukuła.

        • Dzień Nauczyciela i Ślubowanie I klasy
          • Dzień Nauczyciela i Ślubowanie I klasy

          • Dnia 13.10 2022r. o godzinie 10.40 odbyła się doniosła uroczystość. W poczet uczniów Szkoły Podstawowej w Szydłowie przyjęto pierwszoklasistów. Uroczystość uświetnili zaproszeni goście, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie. Uczniowie klasy pierwszej pod kierunkiem wychowawczyni pani Anny Ożarek przygotowali program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności taneczne, wokalne i recytatorskie.  Od samego rana panowała świąteczna atmosfera- uczniowie klasy pierwszej ubrani byli w togi, a na sali gimnastycznej była przepiękna dekoracja , którą wykonała p. Magdalena Krasoń. Uroczystość prowadzili uczniowie z klasy piątej. Zespół „ Witoskowa – Serenada pod kierunkiem pani Anny Kociołek powitał wszystkich gości piękną piosenką pt. „Nie bój się chcieć”. Szczególnie spodobał się polonez, którym dzieci rozpoczęły uroczystość. Wykazali się również wiedzą dotyczącą naszej ojczyzny, przyrody, zachowania w szkole oraz znajomością zasad ruchu drogowego. Dzieci wypiły też sok z cytryny- była to największa próba, z którą musiały się zmierzyć! Wszyscy zgodnie stwierdzili, że mogą już zostać przyjęci do braci uczniowskiej.  Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Następnie do ślubowania przystąpili rodzice. Pasowania na ucznia dokonał Dyrektor Szkoły pan Jarosław Baran. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie przez Dyrektora Szkoły i Przewodniczącą Rady Rodziców pamiątkowych dyplomów, słowników ortograficznych, legitymacji szkolnych oraz „ tajemniczego kuferka”, którym rodzice obdarowali swoje pociechy.

            Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

            Wychowawczyni klasy pierwszej serdeczne podziękowania za pomoc kieruje do koleżanek, kolegów i rodziców, którzy bezinteresownie włączyli się w przygotowanie uroczystości.

            Następnie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, którą przygotowały opiekunki Samorządu Uczniowskiego: p. Anna Kociołek i p. Magdalena Krasoń. Uczniowie z zespołu „ Witoskowa- Serenada” złożyli życzenia pracownikom szkoły. Recytowali wiersze i śpiewali piosenki.

            Nowa galeria Dzień Nauczyciela i Ślubowanie I klasy została dodana do albumu fotograficznego

          • Dzień Chłopaka w klasach I-III w Napoleonowie

          • W dniu 29 września 2022 roku uczniowie z klas I-III pojechali na wycieczkę do Napoleonowa świętować Dzień Chłopaka. Był to dla nich dzień bez zajęć dydaktycznych. W gospodarstwie agroturystycznym, w którym się znaleźli, spędzili kilka godzin. Były zabawy na świeżym powietrzu, przejażdżka bryczką, zwiedzanie stajni i podziwianie koni, ognisko oraz smaczne kiełbaski z grilla z ciepłą herbatką. Dzieci do dyspozycji miały plac zabaw i mnóstwo zielonego terenu, na którym mogły pograć w piłkę, pobawić się w chowanego, podchody itp. W tym dniu dopisała piękna jesienna pogoda, a dzieciom towarzyszył dobry humor.

          • Spotkanie z autorem

          • Uczniowie klas I - III wraz z opiekunami w dniu 27.09.2022 r. uczestniczyli w spotkaniu z autorem książek dla dzieci - panem Wiesławem Drabikiem autorem m.in. takich książek dla dzieci jak Bajka o Smoku i Kraku, i o tym jak powstał Kraków, Awantura na podwórku, Łakomczucha, Kocie łakocie. W trakcie spotkania pisarz bardzo interesująco mówił o swej twórczości, zachęcał dzieci do czytania. Odbył się także konkurs, a dzieci otrzymały ciekawe nagrody książkowe. Spotkanie odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury w Grabicy. 

          • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

          •    19 września uczniowie naszej szkoły dokonali wyboru swoich przedstawicieli do Samorządu Uczniowskiego. Wybory poprzedził tydzień wyborczy, w czasie którego kandydaci przedstawili swoje kandydatury w formie plakatów.  Dzięki  temu pozostali uczniowie mieli możliwość zapoznania się z programami wyborczymi. Odbyła się również debata, w trakcie której każdy mógł zaprezentować swój program i odpowiedzieć na pytania. W tym roku szkolnym otrzymaliśmy zgłoszenia sześciu kandydatów. Samorząd ma prawo wpływania na funkcjonowanie szkoły, jej organizację, redagowania własnej gazetki, organizowania działalności kulturalnej, oświatowej, sportowej oraz rozrywkowej zgodnie z własnymi potrzebami i możliwościami organizacyjnymi. Wszystkie te działania samorząd może podjąć w porozumieniu z dyrektorem szkoły.

            Skład Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2022/2023:

            Przewodniczący: Eryk Sokołowski kl. 8

            Z-ca przewodniczącego: Julia Skórka kl.6

            Skarbnik: Julia Rycerz kl. 4

            Sekretarz: Adrianna Krasoń kl.5 i Martyna Skałbana kl.6

          • Sprzątanie Świata 2022

          • „Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała  Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.

            „Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. 

            W tym roku akcja odbywała się pod hasłem "Wszystkie śmieci są nasze". Uczniowie naszej szkoły również przystąpili do akcji i czynnie brali udział w sprzątaniu. Poszczególne klasy udały się wzdłuż drogi w kierunku Szydłowa-Kolonii, młodsi uczniowie sprzatali teren wokół szkoły.

          • Zebranie z rodzicami

          • Informujemy, że zebranie z rodzicami odbędzie się 14 września 2022 r. (środa) o godzinie 16.30. 

            Porządek zebrania:

            -16.30 - zebranie ogólne w hali sportowej,

            - 16.40 - zebrania w klasach z wychowawcami, wybory rad klasowych,

            -17.10 - zebranie trójek klasowych, wybory prezydium Rady Rodziców, zatwierdzenie programu profilaktyczno-wychowawczego i kalendarza roku.

          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

          • Szanowni Państwo, rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się w czwartek 1 września 2022 r. O godzinie 9.00 uczniowie i wychowawcy wezmą udział w mszy świętej w kościele parafialnym w Szydłowie, następnie o godzinie 10.00 odbędzie część oficjalna w sali gimnastycznej naszej szkoły.

            Przydział sal lekcyjnych i wychowawstw:

            Rozkład jazdy autobusów w dniu 01.09.2022 r.

            Przywozy: Zaborów, Cisowa

            8.16 - Zaborów

            8.20 - Cisowa

            8.23 - SP Szydłów

            Przywozy: Majków Mały, Olendry, Bąkowiec, Polesie, Twardosławice, Majków Folwark, Majków Średni

            8.29 - Majków Mały

            8.33 - Olendry

            8.36 - Bąkowiec

            8.40 - Polesie

            8.43 - Twardosławice

            8.47 - Majków Folwark

            8.51 - Majków Średni

            8.55 - SP Szydłów

            Odwozy:

            11.00 - Majków Mały, Olendry, Bąkowiec, Polesie, Twardosławice, Majków Folwark, Majków Średni

            11.25 - Cisowa, Zaborów

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im.Wincentego Witosa w Szydłowie
      • tel/fax 44-6171026
      • Szydłów-Kolonia 47, 97-306 Grabica Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych