• Spotkania szachowe w kościele.
          • Spotkania szachowe w kościele.

          • Ksiądz Proboszcz Parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i Św. o. Pio Maciej Paramuszczak zaprasza dzieci i młodzież na lipcowe spotkania szachowe. Miejsce: plebana. Spotkania będą się odbywały w  soboty od 14:30 zakończone Mszą Świętą o 17.00. Należy zabrać ze sobą dobry humor i jeśli ktoś posiada - szachy. Ksiądz zapewnia podwieczorek i napoje. Serdecznie zapraszamy!

        • Zaświadczenia kl. 8
          • Zaświadczenia kl. 8

          • 📊📊📊Uczniów klasy 8 zapraszamy po odbiór zaświadczeń po egzaminie 8-klasisty w czwartek 6 lipca 2023r nie wcześniej niż o godzinie 12.00 do sekretariatu szkolnego.📊📊📊

          • Pożegnanie klasy VIII

          • Nowa galeria Pożegnanie klasy VIII została dodana do albumu fotograficznego

                 21 czerwca 2023r. odbyła się uroczystość zakończenia nauki w szkole podstawowej uczniów klasy VIII. Wzięli w niej udział zaproszeni goście, rodzice tegorocznych absolwentów, nauczyciele, pracownicy szkoły  i uczniowie klasy VII. 
               W części oficjalnej poczet sztandarowy przekazał sztandar szkoły swoim młodszym następcom, zostały wręczone nagrody uczniom za szczególne osiągnięcia w nauce i wielu innych dziedzinach oraz gratulacje i podziękowania dla rodziców. 
            Po części oficjalnej ósmoklasiści przepięknie odtańczyli poloneza do kompozycji Wojciecha Kilara. Następnie uczniowie zaprezentowali się w programie artystycznym. Był to wieczorek wspomnień, według scenariusza wychowawcy klasy - p. Marioli Zelcer-Michalskiej. Uczniowie siedząc przy stolikach, w nastrojowej scenerii, w blasku zapalonych świec, wspominali najważniejsze wydarzenia z ich pobytu w szkole. Wspomnienia przeplatane były piosenkami w wykonaniu ósmoklasistów i szkolnego chóru oraz rodziców: p. Anity Plich-Jończyk, p. Sebastiana Kałkowskiego i p. Piotra Pielużka, którzy bardzo chętnie przyjęli zaproszenie. Gościnnie wystąpiła też p. Anna Kopertowska. Przygotowaniem uczniów od strony muzycznej zajęła się p. Anna Kociołek, wychowawczyni w klasach I-III, w której wykonaniu mogliśmy również usłyszeć dwie piosenki. Projekt dekoracji sali przygotowała wychowawczyni, a w jego realizacji pomogła p. Magdalena Krasoń. W solowych występach brawurowo zaprezentowali się: Amelia Kałkowska, Zuzanna Krawczyk, Anna Pabisiak i Alan Badnarek, natomiast Lena Pielużek przepięknie zagrała solówki na saksofonie. 
               Występ tegorocznych absolwentów bardzo się spodobał i dostarczył wielu wzruszeń, doprowadzając niektórych do łez 😊 Jak się okazało nie był to koniec niespodzianek, ponieważ Pani Violetta Pabisiak przygotowała fraszki – zagadki „Jak Cię widzą, tak Cię piszą”, w których bardzo trafnie przedstawiła nauczycieli uczących w klasie VIII. Publiczność nie miała problemu z odgadnięciem ich nazwisk. Na zakończenie uczniowie zaśpiewali przygotowaną w tajemnicy „Autobiografię” do muzyki zespołu Perfekt, z tekstem ułożonym również przez p. Pabisiak. Następnie goście zostali zaproszeni na poczęstunek, a uczniowie mogli się wspólnie bawić na dyskotece. 

        • Zakończenie roku szkolnego 2022-2023
          • Zakończenie roku szkolnego 2022-2023

          • Zakończenie roku szkolnego odbędzie się w piątek 23 czerwca 2023r. Msza św. w intencji społeczności szkolnej i bezpiecznych wakacji o godzinie 8.00 – wspólne wyjście ze szkoły ok 7.50.

            Klasa ósma – pożegnanie ze Szkołą w środę 21 czerwca 2023r. o 16.00. Uczniów klasy 8 zapraszamy po odbiór zaświadczeń po egzaminie w czwartek 6 lipca 2023r w godzinach 8.00 – 14.00.

          • Zielona Szkoła klasy 4-8 - Kotlina Jeleniogórska

          • W dniach 12 – 16 czerwca 2023 r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wzięli udział w Zielonej Szkole. Tegoroczny kierunek wyjazdu to Kotlina Jeleniogórska. Przez  pięć dni pobytu podziwialiśmy walory turystyczne regionu. I tak w pierwszym dniu zwiedziliśmy Zamek Książ oraz zabytkową Kopalnię Węgla Kamiennego „Julia” w Wałbrzychu, drugi dzień to zwiedzanie Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej w Dobkowie, zdobyliśmy również górę Ostrzycę (wysokość 501 m n.p.m.), która jest symbolem Krainy Wygasłych Wulkanów i nazywana jest „śląską fujiyamą” . Ten dzień zakończyło zwiedzanie Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach. W trzecim dniu pobytu mieliśmy zdobyć Śnieżkę, jednak pogoda pokrzyżowała nam plany. W tym dniu pojechaliśmy w Rudawy Janowickie – pasmo górskie położone w we wschodniej części Sudetów Zachodnich i tam zdobyliśmy dwa szczyty: Sokolik i Krzyżną Górę (wysokość 642 m n.p.m.), w tym dniu zwiedziliśmy także kościół Wang  w Karpaczu. W czwartym dniu zwiedziliśmy Jelenią Górę. Ostatnim punktem Zielonej Szkoły był przejazd do Zagórza Śląskiego i zwiedzanie Zamku Grodno.  Przez pięć dni gościł nas Ośrodek Wczasowy „Stropnica” w Karpaczu.  Organizatorką wyjazdu była pani Marzena Kukuła.

        • Dzień Dziecka 2-06-2023
          • Dzień Dziecka 2-06-2023

          • Informacje n/t Gminnego Dnia Dziecka w dniu 2 czerwca 2023 roku (piątek godziny 9-13) organizowany przy SP im. A. Mickiewicza w Brzozie. Plan dowozów zamieszczony na stronie www szkoły.

            W programie m. in.:

            1. Wspólna zabawa z animatorem przy muzyce.
            2. Konkurencje sportowe, gry zespołowe.
            3. Konkurs wiedzy ogólnej o sporcie i sportowcach,
            4. Układanie tangramów.
            5. Przejazd bryczką.
            6. Poczęstunek.

            Podsumowanie, wręczenie nagród oraz zakończenie uroczystości.

          • Wieczór poetycki "Nic dwa razy się nie zdarza". Podsumowanie projektu MISTRZYNI SZYMBORSKA

          • 26 maja 2023 r. w naszej szkole odbył się wieczór poetycki utworów Wisławy Szymborskiej pt.”Nic dwa razy się nie zdarza”. Była to uroczystość środowiskowa, w której wzięły udział zaproszone Mamy z okazji ich święta. Wystrój sali utrzymany był w klimacie kawiarenki, gdzie przy filiżance kawy i smacznym cieście Mamy mogły przenieść się w świat poezji i przeżyć niezapomniane chwile z wierszami naszej wybitnej Noblistki przygotowanymi przez młodzież. Recytacje wierszy odbywały się w scenerii gabinetu Szymborskiej.  Spotkanie urozmaiciły także piosenki przygotowane przez uczniów.

            Uroczystość przygotowały panie Marzena Kukuła oraz Dominika Chamerska. Serdeczne  podziękowania kierujemy także do Mam uczniów klas IV i V, które z wielkim zaangażowaniem przygotowały poczęstunek i zadbały o wystrój sali.

            Wieczorek poetycki był uwieńczeniem ogólnopolskiego projektu MISRZYNI SZYMBORSKA, do którego nasza szkoła przystąpiła w marcu  2023 r. Celem projektu było przybliżenie twórczości oraz życia Wisław Szymborskiej. Szkoły w całej Polsce w tym i nasza szkoła, podejmowały różnorodne działania, by uhonorować twórczość Noblistki. Chciałabym podziękować paniom Annie Kociołek za przygotowanie wraz z uczniami z chóru szkolnego interpretacji piosenki Sanah „Nic dwa razy”  oraz Annie Ożarek, która przygotowała szkolny konkurs recytatorski utworów Wisławy Szymborskiej. Koordynatorką przedsięwzięcia była pani Marzena Kukuła.

        • Zerówka dba o zieleń.
          • Zerówka dba o zieleń.

          • Nasza Szkoła pięknieje z dnia na dzień. O zieleń dbają również najmłodsi - zobaczymy jak będą wyglądały za 8 lat - dzieci i juki:)

        • Szachy na Zamku Królewskim
          • Szachy na Zamku Królewskim

          • Noc Muzeów w tym roku odbywała się w nocy z 13 na 14 maja 2023r. W ramach imprez towarzyszących nasza szkoła organizowała „Królewski Turniej Szachowy”, który odbywał się na głównej Sali Zamku w strojach z różnych epok historycznych. Była to kolejna okazja do popularyzacji szachów i bardzo dobrej zabawy we wspaniałych pomieszczeniach Zamku Królewskiego.

        • Smaki Europy
          • Smaki Europy

          • Kiermasz "Smaki Europy" odbył się w naszej szkole w tygodniu od 8 do 12 maja. Oprócz smakołyków przygotowanych przez uczniów podziwialiśmy ich kreatywność w nawiązaniu do tematu dnia, którym był wylosowany kraj europejski. Zapoznaliśmy się z tradycjami kulinarnymi pięciu krajów. Kiermasz miał jednocześnie formę konkursu, w którym oceniano: wybraną potrawę, plakat przedstawiający potrawy narodowe oraz wygląd stoiska.

            Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

            1 m-ce klasa 6

            2 m-ce klasa 8

            3 m-ce klasa 4

            Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców otrzymają poszczególne klasy jako drużyny.

            Oprócz dobrej zabawy w odkrywaniu nowych smaków i tradycji duże wrażenie robi zaangażowanie całego Samorządu Uczniowskiego oraz rodziców uczniów, gdyż dochód z kiermaszu przeznaczony jest na leczenie ucznia naszej szkoły. Konkurs został przygotowany przez P. Magdalenę Krasoń.

        • Szkolny Konkurs Recytatorski „ Niektórzy lubią poezję”
          • Szkolny Konkurs Recytatorski „ Niektórzy lubią poezję”

          • „[…] tylko co takiego poezja.

            Niejedna chwiejna odpowiedź

            na to pytanie już padła.

            A ja nie wiem i nie wiem i trzymam się tego

            jak zbawiennej poręczy”.

            Słowami poetki Wisławy Szymborskiej powitaliśmy Pana Dyrektora, zaproszonych gości, grono pedagogiczne oraz uczniów. 12 maja w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorski pod hasłem „ Niektórzy lubią poezję”. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań literackich oraz prezentacja umiejętności recytatorskich. Przygotowaniem oraz przeprowadzeniem konkursu zajęła się p. Anna Ożarek.

            Do zmagań konkursowych i prezentacji swojego talentu przystąpiło 3 dzieci z oddziału przedszkolnego, 10 uczniów z klas I-III, oraz 13 uczniów z klas IV- VIII. Wszystkie dzieci i wszyscy uczniowie z dużym zaangażowaniem recytowali swoje ulubione wiersze. Poziom, jaki reprezentowali uczniowie był bardzo wysoki.

            Rok 2023 decyzją Senatu Rzeczypospolitej Polskiej został ustanowiony Rokiem Wisławy Szymborskiej. 2 lipca przypada 100 rocznica urodzin- wybitnej polskiej eseistki, tłumaczki, felietonistki, a przede wszystkim poetki- laureatki nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Naszym gościem był też znany poeta- Julian Tuwim. W roku 2023 przypada siedemdziesiąta rocznica jego śmierci. Tuwim to poeta, satyryk, autor artykułów prasowych i tekstów kabaretowych. Dla naszych dziadków, rodziców, dla nas, znany przede wszystkim jako autor znakomitych wierszy dla dzieci takich jak: Lokomotywa, Okulary, Słoń Trąbalski, Kotek.

            Po dokonaniu oceny występów, jury w składzie: p. dyrektor- Jarosław Baran, p. Mariola Kilian, p. Elżbieta Jóźwik, P. Katarzyna Ossowska wyłoniło następujących zwycięzców:

            Kategorie wiekowe:

            Oddział przedszkolny- klasa I

            I miejsce- Cezary Jończyk (OP)

            II miejsce- Natalia Pielużek (I)

            III miejsce- Franciszek Maciołek (I)

            Wyróżnienie- Jakub Wochyń ( OP)

            Klasy II- III

            I miejsce- Kaja Kamińska (III)

            II miejsce-  Lena Miśkiewicz (II)

            III miejsce- Amelia Wężyk (III)

            Klasy IV-V

            I miejsce- Amelia Czajka (IV)

            II miejsce- Weronika Skwarkowska (IV)

            III miejsce- Maria Kuwerska (IV)

            Klasy VI- VIII

            I miejsce- Anna Pabisiak (VIII)

            II miejsce – Ada Płoszyńska (VI)

            III miejsce – Martyna Skałbana ( VI)

            Dzieci i uczniowie miały okazję pokazać swój talent aktorski i zaskoczyć kolegów swoimi umiejętnościami. Dla niektórych to był pierwszy krok do pokonania tremy przed występami publicznymi. Mamy nadzieję, że to dopiero początek ich przygody z recytacją i aktorstwem.

            Na zakończenie uczniowie z zespołu „ WITOSKOWA SERENADA” zaśpiewali piosenkę, która zawierała słowa znanego wiersza polskiej noblistki Wisławy Szymborskiej, w którym poetka w piękny sposób ukazała miłość i towarzyszące jej przemijanie „ Nic dwa razy”.

             

          • Klasy I - III zwiedzają Kraków

          • 11 maja 2023 roku nasi młodsi uczniowie z klas 1-3 udali się na wycieczkę do Krakowa. Celem wyprawy było zwiedzanie historycznego zespołu miasta, a na wytyczonym przez przewodnika szlaku nie mogło zabraknąć takich miejsc jak Zamek Królewski wraz z Katedrą Wawelską, Uniwersytet Jagielloński czy Pałac Biskupi ze słynnym "oknem papieskim" (z którego przemawiali do wiernych trzej papieże: Jan Paweł II, Benedykt XVI i Franciszek). Dzięki ładnej słonecznej pogodzie udał się zaplanowany spacer po Rynku Głównym i starówce, gdzie dzieci mogły zobaczyć kolejne ważne obiekty historyczne: Kościół Mariacki, Sukiennice, Bramę Floriańską i Barbakan.
            Wycieczkę zakończył obiad w staromiejskiej nastrojowej restauracji Camino.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im.Wincentego Witosa w Szydłowie
      • tel/fax 44-6171026
      • Szydłów-Kolonia 47, 97-306 Grabica Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych